- Hoşgeldiniz - Sitemizde 11 Kategoride 115 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

EĞİTİM-İŞ’TEN “ATATÜRK’E MEKTUP” YARIŞMASI

13 Nisan 2018 - 542 kez okunmuş
Ana Sayfa » Afişler»EĞİTİM-İŞ’TEN “ATATÜRK’E MEKTUP” YARIŞMASI
EĞİTİM-İŞ’TEN “ATATÜRK’E MEKTUP” YARIŞMASI

Eğitim-İş, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’a çıkarak, bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yakmasının 99. Yıldönümü nedeniyle,  “Ulusal Bağımsızlığın 99. Yılında Gençliğin Ata’sına Özlemi” konulu mektup yarışması düzenledi.

Yarışmanın amacı, “Ulusal bağımsızlığı, ümidi olan gençlere adayan eşsiz liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadelesini ve 19 Mayıs ruhunu yaşatmak, ulus bilincini aşılamak ve de cumhuriyetimizin emanetçileri olan gençlerimizin Atatürk’e olan sevgisini, özlemini dile getirmelerini sağlamak” olarak belirtildi.

Türkiye genelindeki tüm resmi ortaöğretim okullarının 9-10-11-12. sınıf öğrencilerinin katılabileceği ve eserlerin mektup türünde olacağı yarışmanın son katılım tarihi 4 Mayıs 2018 olarak belirlendi. Katılacak eserlerin daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış olması şartı aranan yarışmaya, katılımcılar 1’er eserle başvurabilecek. Seçici komisyon tarafından Türkiye genelinde dereceye giren ilk 5 eser 18 Mayıs 2018 tarihinde ilan edilerek ödüllendirilecektir.

Türkiye genelinde ilk beşe giren eser sahibi öğrencilere kendi isteklerine göre iki kişilik Çanakkale gezisi ya da Ankara Anıtkabir gezisi, şube ve il temsilcilik elemelerinden geçerek Genel Merkeze gelen eserlerin sahibi öğrencilere de Nutuk, Atatürk imzalı kalem ve Atatürk imzalı anahtarlık armağan edilecek.

Ödül töreni 25 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

 

Gençliğin Ata’sına Özlemi Konulu Mektup Yarışması konulu üst yazımızı indirmek için tıklayınız

Atatürk’e Mektup Yarışması Afişini indirmek için tıklayınız

Bakanlık onayı ve yarışma şartnamesi için tıklayınız

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar